עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אלה החיים והמחשבות האמיתיים שלי, ללא פילטרים וקישוטים למיניהם.
הגעתם לתיבת ההמצאות שלי :)
חברים
GeminiIM ALedyasunshinesnow whiteפמיניסטית
נושאים
קרוב לשלמות
מחשבה ללא חשיבה
דיבור ללא מילים
נשיקה ללא שפתיים
אהבה ללא מילים.
חברות ללא ריבים
משפחה ללא תנאים
הצלחה ללא הסברים
אמונה ללא שינויים.
השגה ללא קנאה,
סיום ללא התחלה
התחלה ללא סוף
פרידה ללא שנאה.
התחברות ללא ידיעה
הערכה ללא ברכה
סיפור ללא עלילה,
הסתגלות ללא הכשרה,
עולם ללא הכנה.
כל הדברים ש
אתה מסתיר בלב, אוכלים אותך חי.
אנשים אוהבים ש
אתה מצליח, אבל לא יותר מהם.
הספר שאני קוראת כרגע:
•  סערת נפש
•  החבר הכי טוב של אחי
•  13 סיבות
שירים
פרקי "אהבה בריקוד"
•  פרק 1

פמיניזם

25/06/2017 12:04
lea l
פמיניזם, ספרים


מדובר על מישהי בשם Chimamanda ngozi adichie שרשמה את הספרWE SHOULD ALL BE FEMINISTS.

יש לה עוד כמה ספרים אך אני קראתי רק אותו ולכן אתמקד בו.

סגנון הכתיבה שלה הוא על פמיניזם, על נשים, מקומן של הנשים בחברה, איך מתייחסים למושג הזה ומה עולה בראש לאנשים ברגע שהם שומעים את המילה. ההכללה כמובן לא מתייחסת לכל האנשים, יש כאלה שדווקא יודעים על מה מדובר.


אני אביא כמה פסקאות מסיפרה, כדי לקבל קצת טעימה. 


Okoloma looked at me and said' "youknow, you are a feminist". It was not a compliment. i could tell from histone- the same tone whis which a person would say," you're a supporter ofterrorism". I did not  know exactly what this wordfeminist meant. And i did not want Okoloma to know that i did'ntknow. So i brushed it aside. The first thing that i planned to do when igot home was look ou the .word in the dictionary


 

 while i was promoting the novel in Nigeria, a journalist told me that people were saying my novel was feminist, and his advise to me - he was shaking his head sadly as hespoke- was that i should never call myself a feminist, since feminist are womenwho are unheappy because they cannot find husbands.  

So i decided to call myself a happy african femininst.A dear friend told me that calling myself feminist meant that i hated men.So i desided i would now be a Happy African Feminist Who Does Not Hate Men.

The word shows: you hate men, you hate bras,you hate African culture, you dont wearing make-up, you dont have sense of humour, you dont use deodorant. If we keep seeingonly men as heads of corporations, it starts to seem 'natural' that only men should be heads of corporations.


 

Gender matters everywhere in the world. But it is time we should begin to dream about and plan for a different world. A fairer world. A world of happier men and happier women who are truer to .themselves

  Gender is not an easy conversation to have. It makes peopleuncomfortable, sometimes even irritable. Both men and women are resistant totalk about gender, or are quick to dismiss the problems of gender. Because thinking of changing the status quo is always uncomfortableהדבר האחרון שאני חושבת שהוא הכי חשוב, כי הוא גם באיזשהו מקום רלוונטי גם כיום...

היה יום שהיא הגיעה עם בן הזוג שלה למסעדה וכאשר היא הביאה טיפ למלצר הוא אמר תודה לבן הזוג שלה ולא לה. עוד מקרה שהיא סיפרה עליו: העודף מוחזר תמיד לגבר ולא לאישה.


זו טעימה קטנה ממה שהיא ראתה באפריקה ובארצות שהייתה בהן. 

אני חושבת שהיא אישה מאוד חזקה, העובדה שהיא כתבה את הספר, קראה לעצמה פמיניסטית במקום שבו מושג זה נחשב כ"מסוכן", השמיעה את הקול שלה בעולם ונתנה מוטיבציה והשראה להמון נשים לקום ולעשות מעשה, להפסיק להרגיש סגורות ולהיפתח לעולם, וכמובן שהספרים שלה מאוד פופולריים ואחד מהם זכה במקום הראשון ברשימת ספרי הקריאה בניו יורק (אם אני לא טועה..)- כל אלה ועוד הרבה אחרים, מראים עד כמה האישה הזו חזקה ובעלת ביטחון.
*כל אחד יכול לשנות את העולם ויש לו את הכוח הדרוש לזה, השאלה היא איפה הרצון! 

25/06/2017 14:56
אני לא יודעת אם התכוונת זה די גורם לי עכשיו לכעס על כך שנמאס לי מכך שלא ניתן להביע דעה שאינה פופולרית בשום מקום, בלי שמיליוני אנשים עם רמת משכל ממוצעת ומטה ישסו בך את מירב פניני החכמה שלהם.
אין מקום אחד בעולם שאתה יכול להיות עצמך, גם להזדהות בשמך וגם בדעתך האמתית.
lea l
28/06/2017 22:01
מסכימה איתך, בפעם הראשונה שקראתי את הספר הזה לא חשבתי לעצמי שמקרים כאלה ואחרים אכן קיימים, ידעתי שאין כל כך חופש ביטוי, אך לא עד כדי כך. למי שנושא כלשהו נוגע לליבו, זה גורם לו לכעוס על כך שזה המצב האמיתי. הקושי הגדול הוא באמת לא לפחד להביע את עצמך כפי שאת בעצמך רוצה ולא איך שהסביבה רוצה. כל עוד את אדם חזק ואמיץ, שום דבר לא אמור להפריע לך, אבל כיום- זה קצת קשה. השונה הוא מוזר והיוצא דופן מביא לאינסוף ביקורות...
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
Contemporary - Maddie

Eva Igo - Alive

men=women


high strung

כשכינור, בלט, והיפ הופ נפגשים הם מכניסים את הצופה לתוך סיפור שעוד לא נכתב. שני קצוות שונים מתחברים, כמו בכל סיטואציה רנדומלית בחיינו.
מהפוסטים שלי
Take me to church